KONTAKT

ODDZIAŁ DOLNOŚLĄSKO-OPOLSKI POLSKIEGO TOWARZYSTWA PSYCHOTERAPII PSYCHOANALITYCZNEJ

ul. Ludwika Solskiego 32/2
52-416 Wrocław
kom. 509 735 634,
603 759 073
email: info@odoptpp.pl

AKTUALNOŚCI

Seminarium „Obserwacja niemowląt”

Seminarium będzie odbywało się w Wałbrzychu, od września 2020 r., raz w miesiącu, przez 2 lub 3 godziny. Poprowadzi je pani Anna Dyduch-Maroszek.

Konkretne daty seminarium będą jeszcze ustalone. Przybliżając jego tematykę warto wspomnieć, że obserwacja rozwoju niemowląt w ich naturalnym środowisku jest bardzo ciekawą metodą poznawania procesów wpływających na jego przebieg. Jest okazją badania i rozpoznawania cech i prawidłowości procesów związanych z tworzeniem więzi, wykorzystywaniem naturalnych biologicznych zasobów i reagowaniem na zmiany w otoczeniu. W grupowej pracy podczas seminarium możliwe jest także obserwowanie własnych procesów emocjonalnych i psychicznych pojawiających się w odpowiedzi na zjawiska obserwowane w środowisku dziecka.

Seminarium grupowe pracuje w oparciu o spisany materiał pochodzący z cotygodniowych, godzinnych wizyt obserwatora w domu niemowlęcia. Grupa spotyka się 1 x w miesiącu aby odczytać ten materiał i odebrać odczucia obserwatora. Osoby w grupie mogą dzielić się swoimi myślami, uczuciami wobec materiału i przeżyć wnoszonych przez obserwatora – przez to mogą lepiej rozumieć procesy rozwoju dziecka, a także udzielać wsparcia obserwatorowi.

Seminarium 2 godzinne kosztuje 600 zł (gdy obserwowane jest jedno niemowlę), 3 godzinne 800 zł (przy obserwowaniu dwóch niemowląt). Podana cena jest za jedne zajęcia, do podziału przez liczbę uczestników. Do kosztu seminarium dojdzie koszt wynajmu pomieszczenia, około 120 zł, również do podziału przez ilość osób.

Zajęcia będą dostosowane do warunków związanych z pandemią. Obecność prowadzącej, pani Anny Dyduch-Maroszek będzie częściowo online (co dwa lub trzy miesiące kontakt osobisty), spotkania grupy będą osobiste, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Pauliną Zasadni tel. 501 179 344.
Można też napisać na adres: paulinazasadni@gmail.com.

Anna Dyduch-Maroszek - certyfikowana psychoterapeutka psychoanalityczna, superwizor i terapeutka szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi terapię osób dorosłych i terapię matek z niemowlętami. Pracuje w Gdańsku.