KONTAKT

ODDZIAŁ DOLNOŚLĄSKO-OPOLSKI POLSKIEGO TOWARZYSTWA PSYCHOTERAPII PSYCHOANALITYCZNEJ

ul. Ludwika Solskiego 32/2
52-416 Wrocław
tel. 889 500 708,
email: info@odoptpp.pl
skarbnik: skarbnik.odoptpp@gmail.pl

ARCHIWUM

Transmisja wykładu Kena Robinsona "Końce, zakończenia i początki"

Transmisja wykładu odbyła się 21.02.2020 roku (piątek) o godz. 20.15 we Wrocławiu.

Posiadamy tekst wykładu, w formie elektronicznej, w języku polskim i angielskim. Osoby zainteresowane transmisją, które chciałyby otrzymać tekst, prosimy o kontakt z Katarzyną Kratsch: kasia-ho@o2.pl.

Profesor Ken Robinson jest psychoanalitykiem prowadzącym prywatną praktykę w Newcastle w Wielkiej Brytanii. Jest członkiem BPS, przez wiele lat był honorowym Archiwistą Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Jest przewodniczącym szkolenia NEAPP – psychoterapeutów psychoanalitycznych północnej Anglii. Jest profesorem psychoanalizy na Uniwersytecie Northumbria i prowadzi tam studium doktoranckie z psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej. Jest analitykiem treningowym dla NEAPP i ACP (Association for Child Psychoanalysis) dla osób pracujących z dorosłymi, adolescentami i dziećmi. Prowadzi seminaria, wykłada i superwizuje w Wlk Brytanii i w wielu miejscach w Europie. Wydaje książki dotyczące historii psychoanalizy w Wlk. Brytanii oraz istoty oddziaływania terapeutycznego. Pisał o Freudzie, Ferenczim, Marion Milner i Winnicottcie.

Do Polski przyjeżdża od 2010 roku, regularnie prowadzi seminaria teoretyczne i kliniczne dla naszego Towarzystwa. Od 2017 roku jest członkiem honorowym PTPP.