KONTAKT

tel. 889 500 708,
skarbnik: skarbnik.odoptpp@gmail.pl

ARCHIWUM

Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 9 - "Matthias i Maxime"

W ramach cyklu "Między słowami. Filmowe spotkania psychoanalityczne, sezon 9" Oddział Dolnośląsko-Opolski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Kino Nowe Horyzonty zorganizowały projekcję filmu Matthias i Maxime reż. Xavier Dolan, Kanada 2019, 119’ .

Pokaz odbył się wyjątkowo 20 maja 2022 o godz. 19.30 w sali 8, w Kinie Nowe Horyzonty.

Po seansie odbyła się dyskusja, którą poprowadziła Iza Grad - doktorka nauk humanistycznych w zakresie literatury i filmoznawstwa oraz gość Bartosz Puk - psychoanalityk, członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz International Psychoanalytical Association (IPA). Superwizor i terapeuta szkoleniowy Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Jest członkiem GroupOne – grupy psychoanalityków IPA prowadzących dyskusje kliniczne na osi miast Oslo-Tel Aviv-Mediolan-Barcelona-Berlin-Kraków. Jest też fotografem i miłośnikiem sztuk wizualnych. Łączy psychoanalityczną teorię pola i myślenia, z obrazami które nas otaczają i które tworzymy co noc i na co dzień.
W 2006 roku wraz z zespołem Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej rozpoczął w Krakowie cykl Kino i Psychoanaliza.

Dodatkowe szczegóły na załączonym plakacie.

maj_plazma.jpg