KONTAKT

ODDZIAŁ DOLNOŚLĄSKO-OPOLSKI POLSKIEGO TOWARZYSTWA PSYCHOTERAPII PSYCHOANALITYCZNEJ

ul. Ludwika Solskiego 32/2
52-416 Wrocław
tel. 889 500 708,
email: info@odoptpp.pl
skarbnik: skarbnik.odoptpp@gmail.pl

ARCHIWUM

Spotkanie z Franco De Masim - 07.10.2017

7 października 2017 roku o godzinie 18 w auli przy ul. Uniwersyteckiej 7/10 odbyło się spotkanie z wybitnym włoskim psychoanalitykiem Franco De Masim. Spotkanie zorganizowało wydawnictwo Oficyna Ingenium we współpracy z Dolnośląskim Kołem Naukowym Psychoterapii Psychoanalitycznej - była to promocja książki tego Autora "Praca z trudnym pacjentem. Od nerwicy do psychozy", która ukazała się we wrześniu tego roku.

plakat_fdm.jpg

W trakcie spotkania z czytelnikami Franco opowiedział o swojej książce, był czas na pytania i dyskusję z publicznością. Po spotkaniu Oficyna Ingenium tradycyjnie zaprosiła na kieliszek wina i poczęstunek. Na miejscu można było nabyć obie wydane po polsku książki Franco De Masiego (także wydaną wcześniej "Podatność na psychozę").

Franco De Masi współpracuje z grupą uczestników szkoleń podyplomowych PTPP (z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania), prowadząc dla nich dwa razy w roku seminaria kliniczne. W zeszłym roku dwukrotnie odwiedził Warszawę, w tym roku uczestnicy szkoleń odbyli cykl seminariów w Mediolanie.

Wrocławskie spotkania były zarówno kontynuacją pracy z dotychczasową grupą jak też pierwszymi seminariami dla terapeutów z Dolnego Śląska.